Krystyna Kosel

Krystyna Kosel


krystynakosel@gmail.com

tel: 888-404-820

Zawsze w moim życiu prowadził mnie wewnętrzny imperatyw do poszukiwania tego, co ma szeroką perspektywę, większy kontekst. Intuicyjnie wiedziałam, że jest coś więcej i głębiej, chociaż jest to zakryte dla moich zmysłów. Byłam prowadzona do tego, co w powszechnym rozumieniu nie jest do końca wytłumaczalne. Tak trafiłam na dzieło wielkich wizjonerów swoich czasów – Samuela Hahnemanna oraz Berta Hellingera i w końcu poczułam, że jestem u siebie.

Metodę ustawień systemowych Berta Hellingera poznałam na licznych kursach, dzięki własnej pracy i doświadczeniu oraz wieloletniemu rozwojowi duchowemu. 

Moimi nauczycielami byli: Maria Senftleben-Gudrich, Hedy Leitner-Diehl, Lisa Böhm, Wilfried de Philipp. Przyglądałam się także pracy Claude’a Rosseleta, Wolfganga Deussera i wielu innych. Będę im zawsze wdzięczna.

Dzięki perspektywie systemowej doświadczanie siebie i drugiego człowieka nabrało właściwego wymiaru. To było jak olśnienie, gdyż znalazłam w końcu odpowiedzi na dręczące mnie długo pytania. 

Od momentu poznania metody ustawień moje działania mają zawsze na uwadze całość, łączenie tego co rozdzielone, szukanie tego co ukryte, by nastąpił przepływ uzdrawiającej energii miłości. 

Przyjmuję życie w jego dynamice i skończoności, zgadzając się na wszystko, co ze sobą niesie. Pracuję metodą ustawień, ponieważ służy życiu.

Od 25 lat stosuję także homeopatię jako skuteczną i bezpieczną metodę wspierania zdrowia. Na bazie długiego doświadczenia mojego i mojej rodziny zaczęłam uczyć się homeopatii, by jeszcze lepiej i bardziej świadomie pomagać sobie i innym w sytuacji kryzysu zdrowia. Zdobyłam licencjat Londyńskiej Szkoły Homeopatii – The Center for Homeopathic Education. Obecnie jestem studentką trzeciego roku Słowackiej Akademii Homeopatii Klasycznej. Mam dostęp do najlepszej wiedzy z różnych szkół homeopatycznych na świecie firmowanych międzi innymi takimi nazwiskami jak Deborah Collins, Jonathan Hardy, Rajan Sankaran, Jan Scholten. 

Należę do międzynarodowej wspólnoty Qiutesence, biorę udział w konferencjach wymiany doświadczeń w pracy terapeutycznej w nowym paradygmacie rzeczywistości opartym na fizyce kwantowej. 

Moje wykształcenie humanistyczne i wieloletnia praca w charakterze nauczycielki literatury i kultury (przez ostatnie 16 lat pracowałam w liceum ogólnokształcącym) były świetną bazą do tego, co robię dzisiaj. Młodzież oraz rodzice moich uczniów byli dla mnie najlepszymi nauczycielami. Każdego dnia sprawdzałam na sobie, to, że wszystko co ludzkie jest mi bliskie.

I tak praca nauczycielki i pedagoga będąca początkiem mojej drogi zawodowej, doprowadziła mnie do mojej teraźniejszości. Tu i teraz jestem homeopatką, terapeutką ustawień systemowych, osobą prowadzącą cotygodniową praktykę tańca intuicyjnego, aby zrównoważyć w ciele wysiłek intelektualny i pracę w sferze duchowej.

Zachęcam do poszukiwania własnej równowagi życiowej, wyższej świadomości i tego co służy zdrowiu, harmonii i szczęściu. Jeśli pozwolisz, będę Ci w tej drodze chętnie towarzyszyć.

Zapraszam na sesje i konsultacje w Częstochowie oraz online.

Krystyna Kosel