Irena Ratke

Irena Ratke


inaratke@wp.pl

tel: 730 – 880 – 887

Nazywam się Irena Beata Ratke. Z wykształcenia jestem psychologiem.

Spotkanie z drugim człowiekiem i jego światem jest dla mnie podniosłą chwilą. Z atencją i empatią traktuję każdego, kto przychodzi do mnie ze swoimi kłopotami. Moim celem jest skuteczna i możliwie szybka pomoc w kryzysach i rozwiązaniu powierzonych problemów. Moja praca jest moją pasją. To za nią podążałam zdobywając wiedzę na różnych uczelniach, szkoleniach i kursach.

Swoje kwalifikacje podnosiłam na studiach podyplomowych na SWPS w Warszawie kończąc psychoonkologię oraz uczestnicząc w seminariach naukowych.

Wiedzę psychoonkologiczną poszerzałam również kończąc szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychologii Behawioralnej i RTZ II stopnia w Simontonowskim Instytucie Zdrowia oraz na szkoleniach Terapii Simontonowskich też w Simontonowskim Instytucie Zdrowia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, z którymi pracuję ukończyłam seksuologię kliniczną również na studiach podyplomowych na SWPS i psychologię kliniczną o specjalności psychosomatyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Uzyskanie tytułu Coacha na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy pozwoliło mi nabyć niezbędne umiejętności pracy z drugim człowiekiem w trudnych dla niego sytuacjach życiowych.

Moje holistyczne postrzeganie człowieka wprowadziło mnie w arkana terapii EMDR i otworzyło nową furtkę w mojej pracy. Ukończyłam I i II stopień szkoleń terapii EMDR, terapii która obecnie jest najczęściej wykorzystywaną metodą pracy z traumą i zaburzeniami lękowymi. Swoje umiejętności tej metody podnosiłam uczestnicząc w kongresach i licznych doszkalających kursach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.

Metodą pracy z drugim człowiekiem, bez której nie wyobrażam sobie mojej pracy to Nowe Ustawienia Rodzin w Ciszy według Berta i Sophie Hellinger. Uczyłam się w Szkole Ustawień Hellingerowskich przy Instytucie w Taunusie pod okiem wspaniałych ludzi takich jak Anna Choińska, Gerhard Walper i Wolfgang Deusser.

Właśnie z zaciekawienia człowiekiem, mechanizmami jego funkcjonowania, z empatii i radości z pomagania ludziom powstał mój gabinet.

Zapraszam,

Irena Ratke